Naturaalsete vaipade hooldus

Kookos-, sisal- ja mererohust vaipade hooldus

Need põrandakatted vajavad väga lihtsat hooldust. Esimene ja peamine nõue on regulaarne tolmuimejaga puhastamine (vastavalt kasutamisintensiivsusele). Oma kookos-, sisal- või mererohust vaiba eluiga saad pikendada õige õhuniiskusega. Ruumides, kus õhuniiskus on madal, on soovitatav tõsta see 60-70% juurde, piserdades õhku vett. Õhuniiskuse kontrollimiseks soovitame kasutada ruumis niiskusmõõtjat. Värvitud ja pleegitatud vaipasid peab kaitsma pikaajalise otsese päikesevalguse eest.

Kõik plekid eemalda koheselt

Värsked plekid on kõige lihtsamini eemaldatavad. Kuivata plekid tupsutades puhta lapi või paberiga. Ära hõõru, kuna see võib teha pleki veelgi suuremaks ja ajada ta sügavamale vaipa. Enamik plekke on vees lahustuvad, eriti kui on tegemist värske plekiga. Tupsuta pleki kohta leige veega niisutatud lapiga. See eemaldab pleki üldjuhul kohe terviklikult või enamuse sellest. Lõpetuseks kuivata pind liigsest niiskusest.

Tugevate plekkide eemaldamiseks lisa leigesse pesuvette natuke äädikat või ammoniaaki. Vajadusel korda tegevust (ära hõõru!!!) ja kuivata. Kui vaja kasuta kuivamise kiirendamiseks fööni.

Kuivanud ja vanade plekkide eemaldamist alustades proovi plekki kraapida lusika või noa nüri küljega. Alati puhasta pleki äärtest selle keskkoha suunas. Pühi kokku või puhasta tolmuimejaga lahtine mustus ja seejärel puhasta nagu eespool kirjeldatud. Plekkide eemaldamiseks, mis ei lahustu vees, saab kasutada HOST kuivpuhastuspulbrit (vt kasutusjuhend). Samas on olemas plekke, mida on väga raske eemaldada, eriti, kui neid ei eemaldatud kohe peale tekkimist.

Kokkuvõtteks

  • ära tee midagi märjaks, mis on juba kuiv.
  • kuivata plekid koheselt ja puhasta vastavalt eelpool kirjeldatule
  • õliplekke eemaldatakse lakibensiini või trikloroetüleeniga.

Märkused

Sisalvaipade puhul väldi vaiba leotamist veega, kasuta ainult niisket lappi või harja.

Lahtist vaipa on soovitatav mõne aja tagant pöörata.