Artiklikogu

25 tsitaati põrandatest, värvidest ja muust olulisest

Oma 25. sünnipäevaks oleme kokku kogunud täpselt nii palju tsitaate ja mõtteid, mida erinevad tuntud inimesed on arvanud põrandate, värvide ja muu olulise kohta. Head nautimist!

Loe edasi: 25 tsitaati põrandatest, värvidest ja muust olulisest

Terrasside põrandalahendustest

Ilm läheb üha soojemaks ja päike sirab taevas. Üha rohkem kisub hing õue. Mõnusalt sisustatud terrass või rõdu aitavad tubase läppunud talveõhu kopsudest välja saada ning tekitavad elamisele väärtuslikku lisaruumi.

Loe edasi: Terrasside põrandalahendustest

Kuidas ehitada kodust korvpalli- või spordiplatsi

Rootsis, Eklandas elav endine korvpallur Michael Rosengren kirjutas, kuidas sai teoks tema ammune unistus kodusest spordiplatsist:

Loe edasi: Kuidas ehitada kodust korvpalli- või spordiplatsi

Kodu sissepääsu puhastuslahendustest

Tagumine aeg on kriitilise pilguga üle vaadata oma kodu välisukse ümbrus ja hinnata sealt sissetuleva mustuse hulka. Kas ja kui suure tõenäosusega jõuab saabuv lumi ja pori tuppa ja mida saaks ette võtta, et seda ei juhtuks.

Loe edasi: Kodu sissepääsu puhastuslahendustest

Naturaalne, kuid mugav ja vastupidav - kas selline põrandalahendus eksisteerib?

Kaasaegsed sisustustrendid armastavad neutraalseid monokroomseid värvilahendusi. Seetõttu leiame üha sagedamini põrandalt betooni, kivi ja epot, millele eluruumides sekundeerib puit või vastava mustriga laminaat. Samas on eelpool loetletud lahendustel olemas omad nö 'kiiksud', mis teevad nende kasutamise kas keeruliseks, kalliks või ebamugavaks. Siinkohal on sobiv öelda, et tegelikult on olemas veel üks variant, mida põrandalahendusena kaaluda - naturaalne Marmoleum.

Loe edasi: Naturaalne, kuid mugav ja vastupidav - kas selline põrandalahendus eksisteerib?

Põrandat valides arvesta lemmikloomadega

Uut kodu ehitades või olemasolevat renoveerides on põrandakatte valik oluline teema. Kui kodus on lemmikloomi, tuleb valik teha veelgi hoolikamalt, sest nende tõttu on põrandale esitatavad nõudmised isegi kõrgemad. Järgnevalt toome välja mõningad plussid ja miinused erinevate põrandakatete kohta.

Loe edasi: Põrandat valides arvesta lemmikloomadega

Soovitusi põranda eluea pikendamiseks

Kui soovid, et põrandahooldus tekitaks minimaalselt stressi, kuid põrand näeks ka aastate möödudes hea välja, siis 

Loe edasi: Soovitusi põranda eluea pikendamiseks

20 aastat Smaragd-põrandaid Tallinna Inglise Kolledžis

Tallinna Inglise Kolledžis 1996. aasta suvel renoveerimise käigus paigaldatud Forbo Smaragd põrandakate (uue nimega Forbo Eternal Smaragd) näeb peale korralist hooldust välja nagu uus. Seda kinnitab ka kooli majandusjuht Margus Gatski.

Loe edasi: 20 aastat Smaragd-põrandaid Tallinna Inglise Kolledžis

Porivaibalahendus Forbo Coral

Sissepääsualade tekstiillahenduste turuliidri täielik puhastusala lahenduse kollektsioon Forbo Coral nüüd Floorinis!

Loe edasi: Porivaibalahendus Forbo Coral

Jalgpalli MM'i staadionitel kasutati Desso GrassMaster'it

Esimest korda ajaloos mängiti jalgpalli MM muruväljakul, mis koosnes osaliselt kunstmurust. FIFA Lõuna-Aafrika MM'i korralduskomitee soovis kahel Lõuna-Aafrika staadionil kasutada Desso Sport System'i. Selle tulemusena paigaldati Desso GrassMaster süsteem kahele staadionile - Nelspruit's (Mbombela staadion) ja Polokwane's (Peter Mokaba staadion). Kumbki staadion mahutab u. 45 000 pealtvaatajat ja nendel mängiti nelja alagrupi mänge. Teiste seas mängisid nendel staadionitel Itaalia, Argentiina, Austraalia, Prantsusmaa jt. koondised.

Loe edasi: Jalgpalli MM'i staadionitel kasutati Desso GrassMaster'it