spetsialistile

Põrandate libastumiskindlus - mida see tähendab

Inglismaa statistika ütleb, et 37% libastumisest tingitud tööõnnetustest lõpeb vigastusega. Eestis on Tööinspektsiooni 2023. aasta andmetel peamised tööõnnetuste põhjustajad kukkumised, libisemised ning komistamised. Võrreldes varasema kahe aastaga on selliste õnnetuste arv kasvanud 10 protsenti. Iga kolmas kukkumine, libastumine või komistamine tõi töötajale kaasa raske tervisekahjustuse ja pikemaks ajaks töölt eemal viibimise. Seega - põrandate turvalisusel on äärmiselt oluline roll.

Loe edasi: Põrandate libastumiskindlus - mida see tähendab

RKAS uuendas põhjalikult tehnilisi nõudeid koolidele ja büroodele

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu (EETL) ja Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühendusega (EKVÜ) uuendas põhjalikult juhendmaterjali „Tehnilised nõuded kooli- ja büroohoonetele", mille eesmärk on ettevõtte korraldatavatel hangetel võimalikult täpselt ja üheselt tõlgendatavalt määratleda koolihoonete ... 

Loe edasi: RKAS uuendas põhjalikult tehnilisi nõudeid koolidele ja büroodele

Forbo Marmoleumile omistati Cradle to Cradle silver-sertifikaat

On hea meel teatada, et Forbo on teinud olulise sammu edasi tõestamaks Marmoleumi keskkonnasõbralikkust. Forbo linoleumikollektsioonidele Marmoleum, Artoleum ja Walton omistati Cradle to Cradle (C2C e. Hällist hällini) silver - sertifikaat.

Loe edasi: Forbo Marmoleumile omistati Cradle to Cradle silver-sertifikaat

Materjalide määratlemine ehituslepingus

Memo sisearhitektidele

Käesolev memo on koostatud autoriõiguse seaduse (edaspidi nimetatud AutÕS) põhjal, et anda hinnang järgmistele küsimustele:

Loe edasi: Materjalide määratlemine ehituslepingus

Autoriõigusest ja ehitusest

Paanilise alampakkumise tõttu ehitusturul ei saa tellija soovitud tulemust. Täiendava töö ja ebarahuldava lõpptulemuse tõttu on rahulolematud ka projekti autorid.

Loe edasi: Autoriõigusest ja ehitusest

Roheline Juhend

Rohelist Juhendit materjalide spetsifitseerimiseks kasutatakse koos ettevõtete keskkonnamõjude hindamise meetodiga.See pakub disaineritele ja teistele soovijatele juhiseid, kuidas valida madala keskkonnamõjuga ehitusmaterjale jätkusuutlikkuse parandamiseks ümbritsevas keskkonnas.

Loe edasi: Roheline Juhend

Cradle to Cradle

Viimaste aastakümnete jooksul on toimunud ennenägematu edasiminek tehnoloogias, heaolus ja tarbimises, kuid selle tulemusena seisab maailm silmitsi kliimamuutuste ja ressursside ammendumisega.

Loe edasi: Cradle to Cradle