Uudised

Maailma parandamine võib alata ka põrandast

Äsja lõppenud Eesti Arhitektide Liidu kuraatorinäitus ‘Liginull’ näitas veenvalt, miks energiatõhusus on oluline.

Miks keskendumine uute liginullenergiahoonete ehitamisele ei ole piisav lahendus kliimakatastroofi vältimiseks, kui hoone elukaare energiabilansist kulub küttele vaid 20%, ülejäänud 80% neelab materjalide tootmine ja ehitus. Kui vana hoone lammutamine ja utiliseerimine on kordades energiamahukam selle renoveerimisest. 

Meil on hea meel tõdeda, et Forbo Marmoleum-põrandakatted on nüüdseks täielikult CO-neutraalsed. Marmoleumi peamisteks tooraineteks olevad lina- ja dzhuuditaimed ning puit absorbeerivad oma kasvuperioodil sama palju COkui kulub energiat materjali tootmiseks. 

Täna võibki öelda, et Marmoleum on kõige keskkonnasõbralikum (EPD alusel) ja jätkusuutlikum põrandakate. Linaseemneõlist, männivaigust, kontrollitud metsade puidujäätmetest valmistatud puidujahust, paekivipulbrist, pigmentidest ja dzhuudist rohelise energia abil toodetud põrandakate kestab korraliku paigalduse ja hoolduse puhul rahulikult üle 30 aasta ning biolaguneb täielikult oma eluea lõpus paari aastaga. Marmoleumi toormaterjalidest tervelt 72% on looduses kiirelt taastuvad ressursid ning 43% taaskasutatud materjalid. 

Väheoluline pole ka materjali hooldus ja selleks kuluvad ressursid. Forbo Topshield2 viimistlus kaitseb Marmoleumi plekkide ja kriimude eest ning võimaldab puhtaid põrandaid säilitada väiksema arvu hoolduskordadega. 

Marmoleumi omadusi arvestavad rahvusvahelised jätkusuutlikust hindavad ehitusstandardid nagu Breeam ja LEED. Samuti on see hinnatud kõikide tähtsamate ülemaailmsete ökomärkidega: Nordic Swan, Blue Angel jmt. 

Kasutades kauakestvaid ja jätkusuutlikke põrandalahendusi vähendad oma jalajälge ning panustad paremasse keskkonda!