Uudised

Cersaie 2017 - märksõnu suurimalt keraamikamessilt

Tänavusel keraamikamessil Bologna's kogesime, et paljud viimaste aastate trendid jätkuvad, ehk vaid rafineeritumalt, suurema plaadina või veelgi vingemat trükitehnoloogiat kasutades.   

1. Jõuline marmor 

Valge Calacatta, Onix, must marmor. Peamiselt poleeritud kujul. Suured vuukideta pinnad, mida võimaldavad suured plaadiformaadid ja mõõtulõigatud plaadid. Erinevaid tootjaid eristab prindi kvaliteet.

 

2. Looduskivi, puit, metall

Prindikvaliteedi tõustes imiteeritakse üha paremini naturaalseid materjale. Valik aina laieneb ja peale vaadates enam aru ei saa, mis on päris ja mis koopia. 

 

3. Terrazzo

Taasavastatud terrazzo uutes vormides: väikesest klassikalisest mustrist ülisuure ja erilise tõlgenduseni. Nagu marmorgi - jõulistes suurtes pindades. 

4. Tekstiilimustrid

Jätkavad võidukäiku. Suuremõõdulised plaadid ja minimaalsed vuugid loovad ühtlase, esteetiliseslt puhta ja ilusa pinna. 

 

5. Reljeefid

Neutraalsed, samuti ühtsed, minimaalsete vuukidega pinnad. Domineerivad lineaarsed, kuid kasutatakse ka voolavaid ja klassikalisi mustreid. 

 

6. Mustrid ja geomeetria

Mustrid on muutunud geomeetrilisemaks. Erinevad plaadi kujud, chevron. Uued hexagoni versioonid. Patchwork disainid on muutunud veelgi mitmekülgsemaks, segatakse julgemalt erinevate materjalide imitatsioone, vintage'i ja käsitsi maalitud mustreid. 

Illustratsioonidel on kasutatatud Ceramica Sant'Agostino, Recer, Azuvi, Ariana, Cisa, NewKer ja Flaviker materjale.