Uudised

Uudiseid keraamikamessilt Cersaie 2016

Kui möödunud aasta messil olid suurimateks märksõnadeks heksagon, telliskiviformaat ja erinevad mustrid, siis nüüdseks on need trendid jäänud tahaplaanile. Muidugi oli siin-seal näha kuusnurki ja mustreid, kuid uueks suunaks on hoopis tekstiil. Samuti jätkub vintage-disainide võidukäik ning kestab võidujooks tiitlile 'kes suudab toota suurimaid plaate'.


Tekstiil

Eelmisel aastal tuli Sant'Agostino messile uudisseeriaga, mis imiteeris tekstiili nii oma visuaalilt kui ka tekstuurilt. Kuna see sai väga positiivse vastuvõtu osaliseks, siis mõistagi sai sellest ideest tänavune suurim trend.

Sant'Agostino TailorartCisa näitas uut seeriat Craft, mis sündis koostöös itaalia disaineri Iosa Ghiniga. Disaini aluspõhjaks on tekstiili tekstuur, millele on lisatud muster (veidi nagu Desso&Ex vaibad).

Vana ja vanutatud

Puidu välimust imiteerivad keraamilised plaadid on juba aastaid populaarsed ning see trend paistab jätkuvat. Uudistena oli väljas küll ka klassikalisi ja lihtsaid disaine, kuid enamik uusi seeriaid olid saanud inspiratsiooni taaskasutatud (reclaimed, salvaged wood) ja kulunud puidust. Vintage on endiselt teema! Mõistagi suurenes ka puiduplankude mõõt (näiteks 30x180 jms), samas oli paljudel stendidel presenteeritud hoopis väiksemaid mõõte ning lõigatud kalasaba ehk chevron'it.

ABK Group'i Legend

Rondine Vintage kalasaba

Ka paljud kivi- ja betoonidisainid nägid kulunud ning vanad välja.

Cisa Remix


Telliskivi ja cotto

Kui eelmisel aastal võis telliskiviformaati kohata igas stendis ja kümnel erineval moel, siis sel aastal tundus, et järele tehakse pigem ehtsat telliskivi. Seda on hea sobitada vana hea punase talukivi ehk cotto'ga.

Näide vastavatest Cisa plaatidest


Luksuslik looduskivi
Tekstiili, betooni ja kivi, telliste ning puidu kõrval oli kuum teema ka luksulikud looduskivi imitatsioonid: Calcatta, Tortora, Marmorino, Travertin jne.


Näiteid ABK Supreme kollektsioonist


Suured formaadid ja tekstuur
Kuna vahepeal on tehastele tootmisliine valmistavad ettevõtted oma arengus hüppe edasi teinud, siis on mitmetel tehastel uus suur mõõt 120 x 240 cm. ABK Group läks veel sammu kaugemale ning presenteeris mõõtu 240 x 360 cm. Kas ja kui palju sellistes mõõtudes plaate kasutama hakatakse, näitab tulevik.


ABK Group'i Do Up

Seinaplaatide formaadid on samuti pikemaks muutunud ja pakuvad pigem erinevaid struktuure kui mustreid. Tavamõõduks on kujunemas 30 x 90 cm, mõnel juhul ka 40 x 120 cm. Kuluaarides sahistati, et mosaiikplaadid on nüüdseks out ja võimalik, et kaovad varsti hoopis.

Allpool mõned Azuvi seinaplaatide näited: