Uudised

Linoleumiuudiseid Forbolt

Vaatamata faktile, et linoleum leiutati juba rohkem kui 150 aastat tagasi, on siiani kunst valmistada sellest tõeliselt head põrandakatet. Õnneks on Forbol selle tegemiseks enam kui 100 aastat kogemusi.

Forbo Marmoleum koosneb 97% taastuvatest looduslikest materjalidest ning on 100% biolagunev. Seega ei ole üllatus, et Marmoleum ongi maailmas enimhinnatud jätkusuutlik silepõrandakate. Lisaks on Marmoleum ka äärmiselt mitmekülgne. Seda tõestavad uuendused, mis muudavad linoleumpõrandad veelgi atraktiivsemaks, eriti praeguses, säästva arengu trendis.

Möödunud aastal välja tulnud Marmoleum Modular pakub võimalust põranda disainimiseks lihtsate vahenditega. Erinevate mõõtudega ja omavahel sobitatavad linoleumplaadid annavad selleks hea võimaluse. Modular plaadid on jagatud värvi ja mustri järgi nelja temaatilisse gruppi, mille siseselt on lihtne luua põnevaid disainilahendusi.

Marmoleum Modular Lines naturaalsetes ja Shade neutraalsetes toonides plaadid ja plangud

Marmormustriga Modular Marble ja tõeliselt värvikas Colour

Kui on vaja veelgi lihtsamat linoleumi paigaldusmudelit, siis on lahenduseks kergelt kokkuklikitav Marmoleum Click. See on vastupidav, 2.5 mm linoleumkattega umbes sentimeetripaksune plaadisüsteem, millele niiskuskindel HDF puitkiudplaat annab tugevuse ja stabiilsuse ning naturaalsest korgist aluskiht mugavuse ja helisummutavuse. Korralik klik-süsteem võimaldab kolides lausa põranda kaasa võtta.


Tänavu välja tulnud uus Marmoleum Striato on juba võitnud IF2016 tootedisaini auhinna. Lineaarse mustriga materjal on juurde saanud reljeefi ja kuigi ta ei kopeeri looduslikku puidumustrit, loob mõnusates naturaalsetes toonides Striato emotsionaalselt üsna sarnase atmosfääri. Samas on see puiduga võrreldes kordades tugevam ja vähem hooldust vajav.

Striato võib luua nii mõnusa naturaalse kui lõbusa, justkui värvipliiatsitega kujundatud fooni


Täiesti uus teema on Forbo Marmoelum Signature ehk graveeritud mustritega linoleum. Tegemist on taas plaatmaterjaliga, mis võimaldab graveeringutest omakorda täiesti erinevaid mustreid luua.

 

Võib julgelt väita, et Forbo on endiselt maailma juhtiv linoleumitootja. Forbo Marmoleum on kordades vastupidavam kui teised linoleumid ning testide alusel ka kõige lihtsamalt ja odavamalt puhastatav silepõrandakate üldse. Marmoleumi keskkonnasõbralikkust tõendavad vähemalt 14 ülemaailmset sõltumatut ökomärgistust.